Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Victor Hugo – Cs. Horváth Tibor – Korcsmáros Pál: A nyomorultak

Azon kívül, hogy igen-igen lelkes lettem, mit érdemes elmondani egy lerágott csont klasszikusról?

2021. január 25. - Mohácsi Zoltán

  Az irodalom klasszikusai képregényben 7.   Azzal együtt, hogy mindig azt mondom, szerencsém volt a kötelező olvasmányokkal, mert átlagosan egy évvel korábban olvastam őket, mielőtt kötelezők lettek, jó pár dologgal könyvvel, szerzővel mégsem volt szerencsém. Éppen azért, mert megbecsültek…

Tovább

Szergej Lukjanyenko: Konkurensek

Van konkurense ennek a könyvnek. Kérdés, hogy ő maga konkurencia-e?

Hát szóval, azt mondom neked, piszok furcsán működik az emberi agy! Bizony! Szerelmetesfeleségtársam egyik vesszőparipája az agyunk furmányos működése, egy időben sorban olvasta a vele kapcsolatos könyveket, és csuda lelkesen olvasta fel nekem az érdekesebb eseteket.  És akkor itt van ez a Szergej…

Tovább

Kurcz Ádám István: Gion Nándor művei és műhelytitkai

avagy vajon miért olvasunk/olvassunk monográfiákat?

  Kezdjük az alapokkal!     Gion Nándor jó író, érdekesen, izgalmasan, szépen ír   Jó pár hónapja Göbölyös N. László azt írta nekem a pompás Yes-monográfiát író Vasváry-Tóth Tiborról, hogy amit ő nem tud a Yes együttesről, az nem is történt meg. Egy alkotóról tudni valamit, pláne sokat tudni,…

Tovább

Rúzsa Magdolna – Ordódy Eszter: Angyalkert

Vajon a Mennyország az Angyalok kertje? Egy mese, amitől rajtam kívül mindenki lelkes

Kedvelem Rúzsa Magdit. Mint énekesnőt is, mint jelenséget is. A popzenét annyira nem, de azért ha megfelelő szögből nézem, Rúzsa Magdi hangja nem popzenei, hanem rockzenei hang. Amikor pedig belekezd és azt énekeli, hogy „Egyszer arra járhatnál, egyszer rám találhatnál...”, akkor engem valami…

Tovább

Karel Čapek: Három ​színmű (R. U. R. • A fehér kór • Az anya)

Tudtad, hogy Čapektől származik a „robot” szó? S hogy előre leírta a pandémiánkat?

Čapek semmiképpen sem a kedvenc íróm. Ezt máshol már kifejtettem. Mindig nagy elánnal fogok bele a könyvibe, de olyan ötvenszázalékos hatékonysággal nyűgöznek le, vagy hagynak teljesen hidegen. Mar a legelső találkozásom is ilyen vegyes volt vele. Ami, mintegy természetesen képregény volt, a Zorád…

Tovább

Peter Brock: Nelli

Nem az élénk fantázia a baj, hanem amikor összekeveredik a valósággal

Már nem merem visszanézni, hogy meglett férfi, ráadásul könyves blogger létemre hány Pöttyös Könyvet olvastam. Azontúl, hogy Pöttyös Könyveket olvasok, mosok, teregetek, főzök, bevásárolok, vasalok, mosogatok, takarítok. Ezek felett bútort, bringát, vizet, villanyt szerelek (bár egy villamossági…

Tovább

Stendhal – Korcsmáros Pál – Cs. Horváth Tibor : Vörös és fekete

Te tudod, mi volt Stendhal keresztneve? Ha nem, a képregény akkor is kezedbe való!

  Az irodalom klasszikusai képregényben 5.   – Kedvesem, te tudod, mi volt Stendhal keresztneve? – zavartam meg az imént Szerelmetesfeleségtársamat virtuális asszisztensi munkájában. Kicsit révetegen nézett fel rám az ablak melletti fotelből. – Fogalmam nincsen. Pedig még kötelező is volt. De én…

Tovább

Alexandre Dumas – Korcsmáros Pál – Cs. Horváth Tibor: A három testőr

Egy zseniális alapsztori zseniális képregényesítése

  Az irodalom klasszikusai képregényben 8.   Ha hősös, kardozós, lovaglós, kibabrálós, barátságról szóló, akkor A három testőr. Már fogalmam sincsen, melyik filmváltozatot láttam először... No, megnéztem, tulajdonképpen hány filmváltozata is volt a regénynek. Nem számoltam meg, de volt egy…

Tovább

Puzsér Róbert: Demokrácia Részvénytársaság – Így készült az Orbán-rendszer

Megdöbbentő, meghökkentő interjúk 2006–2007-ből

„Ezt ismered, apa?” – kérdezte a lassan harminc felé közelítő Gergő fiam a minap, úgy egy hónapja a Viberen. Ennek a könyvnek az infóit küldte át. A címe baromira tetszett: Demokrácia Részvénytársaság. Geri nagyon kedveli Puzsért, rendszeresen jár(t) a beszélgetésekre is, amit Farkas Attila…

Tovább

Frank Karsten – Karel Beckman: Túl ​a demokrácián

Szolidaritás, prosperitás és szabadság helyett miért vezet a demokrácia társadalmi ellentétekhez, elszabadult állami költekezéshez és zsarnoksághoz?

A demokrácia szó bűvös, varázslatos erővel bír, ráolvasás, csodatévés a használata, több mint Aladdin számára a „Szezám tárulj!”. Mindenki érteni véli a jelentését, és mindenki úgy gondolja, a politikában meghaladhatatlan, felülmúlhatatlan a gyakorlati tartalma. Ha bárki kimondja, hogy demokrácia,…

Tovább

Magyar Katalin: Ének a küszöb előtt

A tolakodó realitástól arcunkra fagy a kezdeti báj feletti önfeledt mosoly

Azért gondolj bele a szituációba, barátom! Áll egy ötvenplusszos, szakállas, szemüveges, kopasz manus a csillaghegyi könyvmegálló előtt, nézegeti a könyveket. Külsőre lehetne értelmiségi is („Aki szakállal hord szemüveg, biztos nagy tudósa a léleknek...”), a dizájn miatt simán beleférne, de nem…

Tovább
süti beállítások módosítása