Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Dragonero – Legendák – Kalandok Darkwoodban

A fantasyhős a Vadnyugaton, a westernhős meg orkkal az oldalán harcol

2022. október 28. - Mohácsi Zoltán

Írta: Stefano ViettiRajzolta: Walter VenturiSzínezte: Luca Dell'Annunziata Olvasni egyáltalán nem, de írni a Bonelli képregényekről már szinte unalmas. Talán azért, mert túl sok újat nem tudok mondani ahhoz képest, amit eddig leírtam róluk. Szinte hallom Szerelmetesfeleségtársam hangját, amikor…

Tovább

Gianfranco Manfredi – José Ortiz: Suttogó Szél – Fort Ghost (Maximum Bonelli)

Jó kis vadnyugati, indiános történet, ezt figyeld: ZOMBIKKAL! Mégsem rossz. Sőt!

Ha csak úgy olvasok róla, biztosan nem érdekelt volna. Csakhogy mert Bonelli, hát mégis. Ha még nem mondtam volna: a Sergio Bonelli Editre Olaszország legnagyobb képregény-kiadója. Nem mindent, nem bármit, csak igényesen, reálisan rajzolt szórakoztató történetek ad ki, krimiket, horror-,…

Tovább

Manfredi – Barbati – Ramella: Coney Island

Gengszertertörténet a vidámpark árnyékában: lehet-e misztikus a maffiaháború?

Gianfranco Manfredi → ő írta Bruno Ramella & Gisueppe Barbati → ők rajzolták Sergio Bonelli Editore. Ezzel nagyjából mindent elmondtam. Meg azzal is, is, hogy Gianfranco Manfredi. Mert ha Manfredi, akkor Suttogó Szél és Muzsik. (Ugyan az elsőhöz nem volt még szerencsém, de nemsokára lesz,…

Tovább

Malcolm Gladwell: Ismerős ismeretlenek

Mit érdemes tudnunk azokról, akikről semmit sem tudunk?

Kivételesen Szerelmetesfeleségtársam (írtam már róla bármit is?) olyan könyvet kért, illetve könyveket, amelyek bent is voltak a könyvtárban. Rögtön négy is. Meg is hökkent, amikor hazavittem őket.  – Tudod, hogy én nem olvasok olyan gyorsan mint te. Elég lett volna egy, maximum kettő.– De most…

Tovább

Ideafix és a rebellisek 1.: Latinok kíméljenek!

Figyelem! A füzetke tetején a megtévesztő „Asterix”-felirat áll!

Nem mondom, hogy remegő kezű, heves izgalommal vártam az első, magyar nyelvű Ideafix kiadványt. Alant részletezem majd, miért. Voltaképpen csakis azért van a birtokomban, mert a tetején ott virít vörös betűkkel az Asterix logo. Semmi másért.  Nem árulok zsákbamacskát. Megvárom még Geri fiam…

Tovább

Dampyr 6.: A boszorkányok szigete

Egy görög sziget, ami tömény boszorkány-horror és csecsenföldi álvámpírok akcióban

Maurizio Colombo – Stefano Andreucci:A BOSZORKÁNYOK SZIGETE Mauro Boselli – Stefano Casini:A LÁZADÓK Ismét és újra lemaradásból adódó adósságtörlesztés önmagam felé. Ezt a kötetet is elég régen elolvastam már, csak valahogy nem kerítettem sort az értékelés megírására.  Hát de most akkor nosza,…

Tovább

Anna Todd – Pabló Andrés – Javier Aranda – Véronique Grisseaux: Miután

A Wattpad-szülte elképesztő siker sikere elképesztő

A Miután, ahogyan azt utólag, a képregény olvasgatása közben megtudtam egy a Wattpad-ről indult sorozat. Pár évvel ezelőtt neveltlányomtól, Csemetétől már megtudtam, mi az a Wattpad, ebben legalább átléptem a boomerségemet. Akkoriban néhányszor beleolvastam a Wattpadon található írásokba, de aztán…

Tovább

Bókay János: Az idegen

Van rá válasz, csak szomorú, hogy miért idegen e Földön az, aki Ember

A NAPOKBAN OLVASTAM a szerző egy másik könyvét. Annak a személyes tetszési indexe indított arra, hogy utána járjak, mi minden köthető még a nevéhez. Ez a regény volt az egyik. S ami a legkevésbé érdekelt a másik három mellett. S aztán, láss csodát, mégis ez ragadt meg a kezemben. Talán mert már…

Tovább

Astrid Lindgren: Britta kiönti szívét

Rövidke levélregény a negyvenes évek közepének svéd kamaszhétköznapjairól

Némi túlzással a gyerek- és kamaszkoromban majdnem minden a Delfin könyvek sorozatból indult ki. Astrid Lindgren nevét is onnan ismerem. Az egyik kedvenc könyve volt a sorozatból Az ifjú mesterdetektív. Hosszú évek múlva derült ki számomra, hogy Lindgren nem csupán azt a két történetet írta erről a…

Tovább

Dampyr 5.: Elveszett lélek

Vámpírvadász vámpírok nélkül Boszniában, és ugyanő Prágában, a jelenben és a múltban

Maurizio Colombo – Giuliano Piccininno:NEMESIS  Mauro Boselli – Luca Rossi:ELVESZETT LÉLEK Ugyancsak le vagyok maradva a Dampyr-kötetek értékelésének az írásával. Ezt is már nagyon régen olvastam, szerintem van már négy-öt hónapja is, de még nem írtam róla. A memóriámnak köszönhetőn most, hogy…

Tovább

Pozsonyi Ádám: Göre Gábor mint filozófus

Hogyan adjunk nagyon okosságokat egy irodalmi alak szájába, amiket aztán vitathatunk

AMI ÚJ AZ ROSSZ A könyvecskét a héten találtam a Pethe Ferenc téri Könyvmegállóban. Mindkettőről, a szerzőről is, az irodalmi alakról is tudtam valamit, de közelebbről egyiket sem ismertem eddig. Szóval erről van szó, egy szerző és egy irodalmi alak, de a kettő nem tartozik össze. Az irodalmi…

Tovább

Bókay János: Megvédtem ​egy asszonyt

Az úriemberség visszavág, avagy a jó elnyeri méltó büntetését

Soha nem tettem még ilyet, de a könyvnek nem azt a kiadását tettem most ide, amit olvastam. Majd megmutatom melyiket, de itt semmit nem mutatna. Aztán máris eszembe jutott, hogy éppen az imént posztoltam Eric Knight művét, a Sam Small csodálatos élete című novellafüzért, és ott ugyanezt követtem…

Tovább

Le Storie 59.: Gianfranco Manfredi – Pedro Mauro: Muzsik

A KGB James Bondja Burmában egy kínai kémmel összekavarodva csinál rendet

Az olasz Le Storie képregény-sorozat utolsó magyar darabja. A négyből. Sajnos. Mármint az sajnos, hogy csak négy történet jelent meg a nagyon sokból. Rosszul jártunk. De legalább ezzel a néggyel jól. Mert valóban egyik jobb, mint a másik. Ez a másik.  Mert ez a képregény tényleg pont olyan, mint…

Tovább
süti beállítások módosítása