Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Roger McNamee: Zuckolva (Út a Facebook katasztrófa felé)

Mire vezet a zsenialitás és a pénz szeretetének a tandemje, avagy Mark Zuckerberg vádott, álljon fel!

2022. február 28. - Mohácsi Zoltán

A közösségi média jó dolog. Amikor az Iwiw elindult, szinte azonnal regisztráltam. Böngészés közben meg is találtam egy réges-régi hölgyismerőst. Kirándulni jártunk együtt, meg vándortáborba. Nem kettesben, hanem sokakkal. A tanáraink házaspár voltak két különböző iskolában, ahol mindketten…

Tovább

Bernard Goldberg: Médiahazugságok (A CBS veterán riportere leleplezi, hogyan torzítják el a híreket)

A hírek mint politikai, agymosó szórakoztatóműsor, avagy a liberalizmus fogságában a világ

Bernard Goldberg 1945-ben született. Amerikai újságíró. Liberális médiamunkás. Volt. Mármint liberális volt. A szó mai értelmében már nem az. Mára, jobbhíján, konzervatív liberálisnak mondja magát. Úgy véli, nem ő változott, hanem a liberalizmus tolódott el nagyon rossz irányba.   Ez a könyve…

Tovább

Kiss Ferenc – Németh Győző – Podmaniczky Ferenc: Jégvirág a Pokolban

Rejtő Jenő életrajzi képregénye. Csak kérdés, mi is az, hogy életrajz?

Szeretem Rejtő könyveit. Felettébb szórakoztatóak, mulatságosak. Vajon ki nem kedveli őket? Minden bizonnyal csak az nem, aki nem olvasta őket. Szeretem a képregény műfaját is. Meg nem tudom magyarázni, miért nem volt bennem elementáris érdeklődés ez iránt a kötet iránt. Ahogy például a magyar…

Tovább

Bakos Zoltán: Szemben a társadalommal (Hogyan alakítja át a demokráciát a liberális médiaterror?)

Pillantás a díszletek mögé: akarjuk-e valóban mindazt, és úgy, amit ránk erőltet a média?

Néha elképedek, mennyire nem vagyok naprakész eseményekből, emberekből, celebekből, írókból, zenékből, könyvekből, közéleti eseményekből, semmiből. S azon még jobban elképedek, ez mennyire nem zavar. (Az egyetlen dolog, amiben naprakész vagyok, az a saját érzés- és gondolatvilágom. Ami ott zajlik,…

Tovább

Varga Bálint Bánk – Tuli Krisztián: Az utolsó előtti huszár – Hamm bekaplak! (Rendezői változat)

Alternatív mesetörténelmi hungarofantasy

Rákaptam a képregényekre. Mindig szerettem őket, bár nem garmadával, hanem jócskán válogatva, de mostanában többet olvasok mint valaha. Néha vígasztalom magamat, hogy nem pusztán azért olvasok mostanában több képregényt, mert egyre felületesebb vagyok, nehezebben összpontosítok, hanem valami más,…

Tovább

Hugh Fielden: Pink FLoyd – Behind the Wall

Fal mögötti információk (is) a világ egyik legjobb rockegyütteséről

A bejegyzés eredeti megjelenési helye koncert.hu, bár a két szöveg nem teljesen azonos. A Dark Side of the Moon volt az első Pink Floyd lemez, amit hallottam. Lenyűgözött. A Money-t már ismertem róla, az néha megszólalt a rádióban. De azt, hogy ennyire összetett, energikus, szép zene, nem tudtam.…

Tovább

J. Goldenlane: Isteni balhé

Egy mosolygósan jókedvű, a főszereplő páros elementáris ellentétére épülő, sárkányos sztori

Hol is kezdjem, mondd csak? Annyira nem szeretem a fantasyt. Ezt már mondtam máshol. Azért nem, mert viszonylag unalmas. Nem cselekménytelen, hanem a visszatérő alakok, lovagok, varázslók, trollok, törpék, egyebek és mindenek, viszonylag kiszámítható sémacselekmény, és így tovább. A műfaj imádói…

Tovább

Samuel Marolla – Mauro Boselli – Diego Cajelli – Alessio Fortunato: Dampyr 1. – A velencei baba

A vámpír- és a kísértetkastély-klisé remek kitágítása, még remekebb rajzokkal

Utolértem magamat a magyarul megjelent Dampyr-képregények beszerzésével: ez a szám volt az utolsó, ami eddig hiányzott. Szerelmetesfeleségtársamtól kaptam karácsonyra tíz darabot, előtte a már birtokon belül volt az először megjelent hat, s mondom, már csak ez hiányzott.  A Fumax útnak indította…

Tovább

Goscinny – Morris: A bíró (Lucky Luke 43.)

Avagy majd két évszázados, vadnyugati példa a joggal való visszaélés ellentmondásairól. Pazar!

  Vannak sorozatok, amelyeknek bár minden darabja nagyjából ugyanaz, mégis megunhatatlanok. Számomra ilyen az Asterix vagy Burroughs Tarzan-ja, és ilyenné lett nekem mostanában a Dampyr. De ilyen a Lucky Luke is.  A Tarzan-on kívül a többi sorozatra egyöntetűn igaz, hogy a szerzőik nem…

Tovább
süti beállítások módosítása