Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

P. G. Wodehouse: Pupák Csodaországban

P. G. Wodehouse-t olvasni bármikor jó, és bár minden könyve ugyanaz, mégis más

2022. július 27. - Mohácsi Zoltán

Ezerszer írtam már: vannak serzők, akik így vagy úgy mindig ugyanazt a könyvet írják, bármiről írjanak is. Klasszikus példám erre Márquez, Vonnegut és a Tarzan-könyvek szerzője, E. R. Burroughs. Meg a rendkívül termékeny P. G. Wodehouse. Utóbbi kettő minden kétséget kizárón a szórakoztató…

Tovább

Egy kis moly.hu-s statisztikai figyelmeztető

„Sohase higgyetek a szemeteknek!” :-D

Most reggel kaptam az értesítést a moly.hu-tól, hogy képben legyek az aktuális statisztikámmal. Továbbra is azt mondom, semmi jelentősége, egyszerűen csak jól mutat. Igaznak pedig nem igaz, mert idén lényegesen több képregényt olvastam. Vagyis jelen esetben is igaz az egyre ismertebb,…

Tovább

Rényi Ádám: Osztálytalálkozó

Barkács-könyv a javából: harminc történet, s mindegyik csavaros

A középiskolai ostályomnak, '85-ben érettségiztünk, egyetlen találkozója volt csak, az is már vagy húsz éve. Vagy csak én nem tudtam róla, hogy volt több. Bár fent voltam az iwiwen is, és nagyjából kezdettől fogva a Facebookon is. Nem vagyok megtalálhatatlan.  Arról az egyetlen találkozóról…

Tovább

Kockás 105. – A „Valerian”, a „Thorgal” és a „Kid Lucky” bemutatása

Mert majdnem mindig van a magazinban olyan történet is, ami méltó a figyelmemre

A Kockás magazinról nem szoktam rendszeresen írni, holott egy ideje viszonylag rendszeresen megvásárolom. Vagyis úgy igazabb, hogy nagyon rendszertelenül nem teszek ilyet. Legalább egy olyan történet mindig van benne, amire kíváncsi vagyok.  Tény, ami tény, néha frusztrál, hogy megéri-e nekem,…

Tovább

Alejandro Jodorowsky – Juan Gimenez: Metabárók ​1. – Othon és Honorata (Metabárók 1-2.)

Amikor a robotok lelkesek az emberi történelem iránt

Persze, könyvtár, hogyan máshogyan? Nem tudom, honnan a vonzalom, de látatlanban, zéró előismerettel nagy volt bennem az érdeklődés a Metabárók iránt.  Nem ismertem a történetből semmit, csak sejtettem, hogy valami sci-fi, fantasy lehet, nem figyeltem a szerzőt sem (ha figyelem, óvatosságra…

Tovább

Nicholas Christopher: Bestiárium

Egy minden ízében (izében) megtévesztő könyv egy könyv utáni kutatásról

AZ ÉVEK HOSSZÚ SORÁN többször összekoccantunk itt-ott ezzel a könyvvel. Soha nem jött velem. Most egy könyvcserélő polcon találkoztam vele, levettem, nem ellenkezett.  Elsősorban a kiadó, a Metropolis Media miatt hoztam el. A kiadó elsősorban sci-fi- és fantasy-kiadványok megjelentetésével…

Tovább

Neil Gaiman: Death (A teljes Halál-gyűjtemény)

Metafizikai káosz esztétikai szempontból többszörösen is hibátlan megfogalmazásban

Soha nem voltam pariban Neil Gaiman dolgaival. Még nem találkoztam semmivel, ami a nevéhez kötődik és igazán, mélyen megérintett volna. Nem a témaválasztásai zavarnak, a távolságtartásom nem dogmatikus, nem teológiai. Pratchett-nek például teljesen simán elnézek rengeteg mindent, ami világnézetileg…

Tovább

Agócs Károly: A remekmű

Bölcseleti irodalom ugyanúgy, mégis másképpen: csudajól! Agócs Károly az ismeretlen klasszikus

Szintén a Napkút-pakkban érkezett hozzám ez a nagyjából szintén találomra választott kötet. Kicsit féltem, vajon mennyire nyúlok mellé vele? A kiadó oldalán levő ismertető, ahogyan a könyv fülszövege is, kétesélyessé tette a számomra való végeredményt. Csak egy részletet találtam a…

Tovább

Barbara Constantine: Tom, ​kicsi Tom

Letehetetlenül olvasmányos könyv, ám teljesen irreális, dramaturgiailag csapnivaló, megható és szórakoztató

A könyvet a Pethe téri Könyvmegállóban találtam, Kaszásdűlőn, ahol lakunk. Úgy festett, az egyik online felületen beszámíttathatom egy másik könyv árába. Hazahoztam és ledobtam az előszobaasztalra (mekkora nagyzolás ez a kifejezés arra két négyzetméterre!) egy kis könyvkupacra.  Ahonnan…

Tovább

Goscinny – Morris: Lucky Luke 45. – A Mississipin

A Mississippi és a gőzösök szinte követelik a hajóversenyt

Ugyan mit nem írtak még le, mit nem írtam még le a Lucky Luke-ról? S mit tud adni a negyvenötödik szám, amit az előzők még nem adtak?  Mégis, amint láttam, hogy előkészületben van ez a klasszikus, a legkedveltebb füzetek közé tartozó hajózós cowboy-sztori, azonnal előrendeltem. A kiadó, a…

Tovább

Sebők Imre – Zsoldos Péter – Cs. Horváth Tibor: A feladat

Kamaszkori emlék, felnőttkori rácsodálkozás: több tudat, egy ember, avagy kié a személyiségünk?

A feladat című Zsoldos Péter regényből, amely 1970-ben jelent meg első ízben, 1975-ben tévéfilmet forgatott Várkonyi Gábor rendező. A film legismertebb neve a nagyon fiatal Rajhona Ádám volt. Illetve a minden bizonnyal jogdíj nélkül felhasznált Pink Floyd muzsika a Wish You Were Here albumról. Ami…

Tovább
süti beállítások módosítása