Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

P. G. Wodehouse: Pupák Csodaországban

P. G. Wodehouse-t olvasni bármikor jó, és bár minden könyve ugyanaz, mégis más

2022. július 27. - Mohácsi Zoltán

Ezerszer írtam már: vannak serzők, akik így vagy úgy mindig ugyanazt a könyvet írják, bármiről írjanak is. Klasszikus példám erre Márquez, Vonnegut és a Tarzan-könyvek szerzője, E. R. Burroughs. Meg a rendkívül termékeny P. G. Wodehouse. Utóbbi kettő minden kétséget kizárón a szórakoztató…

Tovább

Egy kis moly.hu-s statisztikai figyelmeztető

„Sohase higgyetek a szemeteknek!” :-D

Most reggel kaptam az értesítést a moly.hu-tól, hogy képben legyek az aktuális statisztikámmal. Továbbra is azt mondom, semmi jelentősége, egyszerűen csak jól mutat. Igaznak pedig nem igaz, mert idén lényegesen több képregényt olvastam. Vagyis jelen esetben is igaz az egyre ismertebb,…

Tovább

Rényi Ádám: Osztálytalálkozó

Barkács-könyv a javából: harminc történet, s mindegyik csavaros

A középiskolai ostályomnak, '85-ben érettségiztünk, egyetlen találkozója volt csak, az is már vagy húsz éve. Vagy csak én nem tudtam róla, hogy volt több. Bár fent voltam az iwiwen is, és nagyjából kezdettől fogva a Facebookon is. Nem vagyok megtalálhatatlan.  Arról az egyetlen találkozóról…

Tovább

Kockás 105. – A „Valerian”, a „Thorgal” és a „Kid Lucky” bemutatása

Mert majdnem mindig van a magazinban olyan történet is, ami méltó a figyelmemre

A Kockás magazinról nem szoktam rendszeresen írni, holott egy ideje viszonylag rendszeresen megvásárolom. Vagyis úgy igazabb, hogy nagyon rendszertelenül nem teszek ilyet. Legalább egy olyan történet mindig van benne, amire kíváncsi vagyok.  Tény, ami tény, néha frusztrál, hogy megéri-e nekem,…

Tovább
süti beállítások módosítása