Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Dylan Dog – 2. különszám: A ​Horror Klubja

Mesék a Loch Ness partján, avagy ami valós, ami álom, de különben tudja a fene!

2023. augusztus 31. - Mohácsi Zoltán

Írta: Tiziano SclaviRajzolta: Corrado Roi Ahogyan írtam az eredetileg gyalázatos minőségben élesített, előzőleg olvasott Dylan Dog-kötet értékelésében (ha két olvasóm nem hívja fel a figyelmemet, hogy gyakorlatilag olvashatatlan a bejegyzés a helyesírási és elírási hibák miatt, még most is égnék…

Tovább

Shlomo Sand: Hogyan ​alkották meg a zsidó népet?

Igaz valami a zsidók jól ismert, ókorba nyúló történelméből? „Mire megy itt a játék?”

  Az úgy van valahogy, hogy vannak könyvek, amelyek bevett, közismert eseményeket, folyamatokat, történelmi tényeket, személyeket alapjaikban kérdőjeleznek meg. S nem csupán úgy átabotában, hanem tényekkel, okokkal, dokumentálva, átgondoltan. S amikor az egyszeri polgár elolvassa őket, csak…

Tovább

Ma is tanultam valamit 1.

130 apró színes információ. Tudtad, hogy a csótány sem éli túl az atomot?

Már a könyv borítója is árulkodó: elmondja, hogy eredetileg szó sem volt könyvről, hanem egy, az Indexen megjelenő cikksorozatról.  Amelynek a tematikája egyetlen kritérium alapján rendszereződött: olyan tényszerű, a nagy egészet tekintve tulajdonképpen mellékes, de annál érdekesebb információk…

Tovább

Nényei Pál: Az irodalom visszavág 2. – A ​Paradicsomkerttől a Pokol kapujáig

Könnyed, humoros, beszélgetős irodalomtörténet, ezúttal elsősorban a Bibliáról

Ha viszonylagos rendszerességgel olvasod ezt a blogot, tudhatod, hogy idén ismét Gyulán nyaraltunk. S végre eljutottunk, bejutottunk a gyulai könyvtárba is. Tudhatsz erről, mert írtam már róla. Nem külön blogbejegyzést, hanem csak az egyik bejegyzésem végén, a napló-részben.  A vezetett séta után…

Tovább

Tiziano Sclavi – Angelo Stano: Dylan Dog 10. – Dylan Dog története (+ Senki története)

Szürreális horror-metafizika színesben

A Dylan Dog-sorozat a neves olasz képregénykiadó Sergio Bonelli kiadó egyik legnépszerűbb sorozata. Magyarul eddig tizenkét teljes és két fél száma jelent meg. A két fél azért fél, mert mindkettő egy-egy másik Bonelli-főszereplővel együtt kitalált Dylan Dog-kaland. Az egyik partner a Dampyr, a…

Tovább

Louis Pergaud: Gombháború

Amikor a francia gyerekek háborúsdit játszanak a 19. század végén

Ismét egy Könyvmegállós szerzemény, Szerelmetesfeleségtársam nyomta a kezembe: – Te szereted az ilyeneket!  S valóban. Ezzel együtt többszöri nekifutásra jutottam csak a végére. Nem a regény hibája. De idei nyaralásunk alatt, Gyulán belekezdtem, és bár ez meg az kiütötte az olvasási sorrendben,…

Tovább

John Sandford: Lucas Davenport 1. – Soha ne ölj!

Sorozatgyilkosos, versolvasó, játékíró rendőrös krimi, olyan szerzőtől, akinek a nevét sem hallottam eddig

– Nézd csak, mit találtam itt, a könyvtárban! – mutatott egy könyvet lelkesen Laci, munkahelyem egyik szakácsa, aki marha finoman tud főzni, ha van hozzá kedve, s akivel szoktunk beszélgetni az irodalomról. John Sandford egyik könyve volt a kezében. Nem ez.  Jobbára Laci szokott nekem ajánlani ezt…

Tovább

Jiří Marek: Autómesék

Mesék is, meg nem is, szatíra is, de nagyon, humoros is, meg kedves is, meg szomorú is

  Jiří Marek-nek nagy gyorsan ez a negyedik könyve, amit a közelmúltban olvastam. Az első a  Régi bűnügyi történetek volt. Aztán következett Az Albatrosz-rejtélye, azután meg a csudaremek Boldogkor. A bűnügyi történetek nem volt átütő, de szórakozásként pompásnak tartottam. Az Albatrosz-szal…

Tovább

Erma Bombeck: Édes ​rabszolgaság

A család szépséges kínjai, keservei, megpróbáltatásai. De mi benne a szép, az édes?

Idén harmadik alkalommal nyaraltunk Gyulán. De csak most jutottunk el a gyulai könyvtárba. Személyi programszervezőm, Szerelmetesfeleségtársam talált egy olyan lehetőséget, hogy vezetetten is meg lehet látogatni a könyvtárat. Aham, mindketten rábólintottunk, ez lesz a jó! Mindösszesen négyen…

Tovább

William Shakespeare: III. Richárd

Mennyire elhatározás kérdése a gazemberség? S tényleg gazember volt-e III. Richárd?

  Az úgy volt, hogy láttunk egy tavalyi, 2022-es filmet. Az a címe, hogy Az elveszett király (The Lost King). Megtörtént események alapján írták és forgatták a filmet. Arról szólt, hogy egy teljesen, tökéletesen amatőr, jócskán negyvenes hölgyemény, kattot kap, és nyomozni kezd a bosworth-i…

Tovább
süti beállítások módosítása