Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Nick Bostrom: Szuperintelligencia – Utak, veszélyek, stratégiák

Érdemes-e egy tíz éve megjelent könyvet olvasni egy ilyen gyorsan változó alannyal kapcsolatban?

2024. október 29. - Mohácsi Zoltán

Egyik könyv vezet a másikhoz, mondja a közhelyes közhely. Ámbátor teljesen igaz. Ehhez a könyvhöz ténylegesen egy másik könyv vezetett. Amannak 2084 a címe, és a MI-t (mesterséges intelligenciát; az MI ugyanúgy két betű mint az AI, csak magyarul van) vizsgálja keresztény szempontból. Több…

Tovább

Patrick deWitt: Lucien ​Minor kalandos utazása

Van néhány jelzője a regénynek a fülszövegben: a szürreális igaz. Valami nagyon sajátos képződmény!

Szent egyszerűségemben tényleg szentül meg voltam győződve arról, hogy a szerző, Patrick deWitt valami skandináv figura. Ha az nem, akkor kelet-európai. Merthogy leges-legelőször a Zöld hentesek című film ugrott be róla. Mármint nem a szerzőről, hanem a könyvét olvasva. Igaz, az nem csupán…

Tovább

Lee Bacon: Az ​utolsó ember (Az utolsó ember 1.)

Egy tizenkét éves kislány egyedül a robotok emberutáló világában

Valahol ajánlotta valaki. Azt hiszem, talán Lennox prof 2084 című könyvében olvastam róla. Ahogy leírtam ezt a mondatot, bizonyos lettem benne, hogy úgy volt.  A könyvtárban pedig szerencsére megtaláltam tegnap. Aztán itthon próbáltam kiválasztani, melyiket is olvassam a nagy kupac kölcsönzött…

Tovább

Terry Jones: Douglas ​Adams Titanic csillaghajója

A humor az humor, de az egyik humora hozhatja-e a másikét? Douglas Adams lecserélhető-e Terry Jones-ra?

Ez a kötet is abban a pakkban volt, amit egy nagyon kedves Molytárstól kaptam, ingyen, bérmentve, még házhoz is hozta nekem. Köszönöm, István! Úgy volt  a pakkban, hogy én válogattam bele. Előtte semmit sem tudtam róla, István listáján találkoztam vele első alkalommal. A szerző és a címben szereplő…

Tovább

Lo Hartog Van Banda – Morris: Lucky Luke 49. – Szellemvadászat

Hogyan kísérthet valaki, aki szemmel láthatón él és virul?

Nem is tudom, hánayadik Lucky Luke-értékelésem ez. Sokadik. S mert túl nagy meglepetéseket nem tartalmaz a kötet, az én mesém is sokkal tovább tarthatott volna, mint ameddig tartani fog.  Addig is nagy köszönet a Pesti Könyv Kiadónak a kitartásért és a viszonylag rendszeres megjelenésért! És a…

Tovább

Steven Levy: Facebook ​– A közösségi oldal titkai

Lehet-e és egyáltalán kell-e bármi újat mondani a FB-ról? És lehet-e érdekes a bármi?

A Facebook-ot gyakorlatilag minden egyes könyvekről szóló posztomban fikázom, amikor megosztom az értékelés elkészültét a Facebook-on.  Azért teszem ezt, mert a Facebook valami jelentésre tiltja a blogom linkjének a megosztását. (Érdekes, a párhuzamos blogét nem.) De nem is a tiltás a bajom.…

Tovább

Daniel H. Wilson: Robokalipszis

Jól kitalált mozaikokból összeálló MI (AI)-lázadás, hatalomátvétel és az ellene való harc

Egyáltalán: soha nem szoktam koncepciózusan olvasni. Soha nem volt olvasási tervem sem. Feleslegesnek tartom. A kötelező olvasmányokat is mindig sokkal előbb olvastam el, még mielőtt kötelezők lettek volna.  Így semmi tudatosság nem volt abban, hacsak nem tudatalattiság, hogy a Hiheteten! Magazin…

Tovább

Brian Azzarello – Lee Bermejo: Batman – Kárhozat

Batman spiritiszta, démonikus misztikában, de nem tesz jót neki. A rajzok viszont fenségesek!

Nos, akkor ez a folytatás, amiről a Joker-ről szóló bejegyzésben beszéltem. Ott elmondtam, hogy a Központi Könyvtárban két helyen találhatók képregények. Az egyik hely a földszinten, a szabadpolcos rendszerben, jobbra hátul, a vidám könyvek mellett, két polcegységnyi mennyiségben. A másik a…

Tovább
süti beállítások módosítása