Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Irena Jurgielewiczowa: A ​boldog pillangó

A kis pillangó mindig másban véli meglátni a boldogság forrását. Ahogyan mi is tesszük...

2025. március 31. - Mohácsi Zoltán

JÁTSSZUNK! Háromszor olvashatod el a szerző nevét, aztán takard le, és MONDD KI hangosan, hogy hívják! :-))))))) Ha sikerül, akkor  a rendszer engedélyt ad neked, hogy egymás után akár három alkalommal, INGYEN elolvashasd az alábbi blogbejegyzést!  Mivel Szerelemtesfeleségtársam a maga…

Tovább

Magács László (szerk.): Shakespeare/37 (Az első évad)

Négy-öt oldalas Shakespeare-drámák, amiket nem Shakespeare írt

Van a központi könyvtár első emeleti termében, szemben a lépcsővel egy asztal és mögötte egy másik, a másik felett pedig két, egyenként kétszintes polc. Részben a szakmai, főleg szociológiai és gazdasági újdonságok kerülnek az első asztalra, a szépirodalmi magyar és külföldi újdik meg a…

Tovább

Philip K. Dick: Különös ​éden

„PKD a novelláiban kísérletezte ki az írói hangját” – mondja a fülszöveg. És tényleg.

Mindenki kezdi valahol. És minden kezdet nehéz. Közhelyek, de igazak. Aztán amikor egy sikeres életmű kiteljesedik, akkor a kezdeti darabok, a próbálgatások, próbálkozások is egészen más fénybe kerülnek: ott van bennük a későbbi mesterdarabok csírája. S mert a Mester kezéből kerültek ki, a sokkal…

Tovább

Kordos Szabolcs: Egy ​város legújabb titkai – Budapesti legendák, legendás budapestiek (Egy város titkai 3..)

Van, ami állandó: például e sorozat egyes részeinek a minősége. Jó a recept!

  Fotók:   HUSZÁR DÁVID Azt, hogy van, ami állandó, komolyan gondoltam az alcímben. Kordos Szabolcs csuda mód belepacsált ezzel a Budapest-ötletével a közérdeklődésbe, és pont kellemes hosszban és mélységben tálalja az információkat. Egy-egy történethez megértéshez nem kell sem doktori fokozat,…

Tovább

Lee Bacon: A ​robotok bukása (Az utolsó ember 2.)

Az első rész végén volt kétségem, érdemes-e folytatni a történetet, annyira kerek volt

  A könyv első részénél (mert hogy ez egy másik történet folytatása, és az első nélkül túl sok füle-farka nincsen) leírtam, hogy fogalmam sincsen, mi lehet majd a második részben, mert az első annyira kerek egész, hogy semmi sem hiányzik hozzá. Értsd: a második rész nem csupán rókabőr-nyúzás…

Tovább

Neisz Laura: Izgulj, ne parázz! (Zabolátlan szorongásból szelídített lámpaláz)

Világ parázói, ide süssetek! → Izgulsz, ha nyilvánosan kell megszólalnod? Itt a te könyved!

  Neisz Laura lámpaláz-szelídítő. Azoknak segít, akiknek nyilvánosan kell megszólalniuk, és ettől, már bocsánat, de előre összefossák magukat.  Ne csak a színészekre, meg a politikusokra gondolj, a mindennapi életben is számtalan alkalom lehet, amikor nagyobb hallgatóság előtt kell megszólalnod.…

Tovább

A Vadnyugat története – 1. Út ​az ismeretlenbe

Milyen bőrt lehet még lehúzni a Vadnyugatról? Lehet még? Lehet bizony!

 ÍRTA:  Gino D'Antonio  RAJZOLTA:  Renato PoleseRenzo CalegariGino D'Antonio A C.S.A. Comics és a Frike Comics nagy és örvendetes munkába fogott: a terveik szerint magyarul is megjelentetik a Vadnyugatról szóló olasz képregény-sorozatot. Az eredeti sorozat elvileg hetvenhárom részből állt. Aztán…

Tovább

Guy Morpuss: Öt ​elme

Mikor ki vagyok és hány darab avagy skizofrénia-e, ha öten vannak egy testben? És krimi-e, ha elkezdenek meghalni?

A halálig menő játékok témája mára egyáltalán nem számít újdonságnak. Az elődök száma, mint a tengerpart homokszemei. Fogalmam sincsen melyik volt a legelső, de King menekülő embere és Robert Sheckley nagyon hasonlója biztos a prototípusok között van. Van magyar verziós gyilkolós játékos regény is,…

Tovább

Alan Moore – David Lloyd: V ​mint vérbosszú

Egyszemélyes háború az anarchiáig, jöjjön az összeomlás, előre Guy Fawkes-tömegek!

Fogalmam sincsen, miért kerültük el eddig egymást a V mint vérbosszú-val. Pedig Alan Moore, s Alan Moore, akkor Watchmen. Elsősorban. Másodsorban sok minden, például a Különleges Úriemberek Szövetsége, meg a Halo Jones balladája, de azok nem annyira. A Watchmen alapmű. Akárhányszor olvasható,…

Tovább

Jonas Jonasson: Algot, ​Anna Stina és az áldott pálinka

Tökéletesen anakronisztikus történelmi bohózat, rossz címmel, de mulatságos cselekménnyel

  Ó, már hányszor elmondtam, de hátha a hányszorból egyszer sem olvastad: vannak írók, akik mindig ugyanazt a könyvet írják, ha egyet olvastál tőlük, akkor mindet olvastad. Nem ez a kunszt, hanem az, hogy mégis mindet olvasni akarod. Akkor is, ha nem mindegyik jó. Számomra ilyen író például…

Tovább

Guillaume Musso – Miles Hyman: Az ​írók titkos élete

Hát bajban vagyok a szerző kedveltsége miatt, de hát innen a panelből ez bizony nem túl erős...

Az úgy volt, hogy rendeltem egy Korcsmáros-képregényt, és a könyvesboltban, ahova mentem érte, jól a nagy terület sarkába tették az online-vásárlások átvételi helyét, hogy akarva-akaratlan foglalkozzon a kínálattal, aki online rendelt és érte jött.  Akarva-akaratlan foglalkoztam vele. Írogattam…

Tovább

Cserhalmi György – Csáki Judit: Nem lehet mindennap meghalni

Tarts meg a tenyeredben egy maroknyi bolhát! Így írt Csáki könyvet Cserhalmiról

Szerelmetesfeleségtársam Anyujával cserekereskedelemben vagyunk bizonyos ételekkel és könyvekkel. Akinek van, megosztja, de legalábbis kínálja vele a másikat. Igaz, alapvetően más-más ízeket kedvelünk ételben is, könyvekben is, de határozottan vannak közös metszeteink.  Legutóbb én egy Andrew Lloyd…

Tovább
süti beállítások módosítása