Egy félművelt panelproli nagyon szubjektív olvasó-naplója a 21. század negyedéről

Moha olvasó-NAPLÓJA

Moha olvasó-NAPLÓJA

Zórád Ernő – Hunyady József: A fekete lovag

Terítéken: Zórád Ernő több szempontból kuriózum-kötete

2022. június 28. - Mohácsi Zoltán

A könyvpiac annyi mindent kínál, hogy ember legyen a talpán, aki követni tudja akár csak azokat a témákat, megjelenéseket, amelyek iránt érdeklődik. Az egyebek meg teljesen reménytelenek. Ha beszédülök egek egy könyvesboltba, rendszeresen elcsudálkozom, hogy egy ilyen kis országban el lehet adni…

Tovább

Völgyi Anna: Karamellás kétszersült

Az eleve elvetélt szerelem, ami nem csinál semmit, nem is megy sehová, de nem is történik

Ez a könyv is a Napkút Kiadótól kapott pakkban érkezett hozzám. Szimpatikus volt a borítója, a tartalma, és a beleolvasás is azt mondta, kompatibilisek leszünk egymással.  Szokásom szerint olvasás előtt nem olvasgattam értékeléseket a Molyon, sem interjúkat a szerzővel. Jobban tettem. Amennyire…

Tovább

Ésik Sándor: Sanyikám, ​én nem politizálok (Az baj, mert akkor más fog helyetted)

Felállva tapsolok neki, miközben rohadt paradicsomokat dobálok a kötetre (virtuálisan)

Amikor előszőr találkoztam a kötet címével, tapsikoltam magamban, annyira tetszett. Fene nagy tájékozatlanságomban fogalmam sem volt, kicsoda a szerző, ráadásul a Diétás Magyar Múzsa FB-oldalról sem hallottam még.  Többször meséltem már, hogy tizenhét évig adventista voltam. Az egyház, mármint az…

Tovább

Sean Murphy: Batman – A fehér lovag átka (Batman – A fehér lovag 2.)

Szabadulás a nyolcvan éves brand kliséitől, avagy egy folytathatatlan egyediség folytatása

Nem is tudtam, hogy A fehér lovagnak van folytatása... A könyvtárban egy éltesebb korú hölgy (értsd, velem egykorú) emelte le előttem a polcról, aztán visszatette. Ezt csinálta a Dűne – Atreides ház 2-vel is. Szerencsére. Amint odébb lépett, kapkodtam is lefelé mindkettőt, saját zsákmánynak.…

Tovább

Zagor 3. – Darkwoodi történetek

Vadnyugati történetek a történetben, nagyon ügyes dramaturgiával és a vadnyugati Superman-nel

Eddig egy Zagort olvastam. Jól le is húztam. Egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni. Sem a főszereplő alakjával, sem a történettel. Főleg az utóbbival. Ahogy ebben a kötetben írja az előszóban Horváth Antal Balázs, hogy Zagor eredetileg vadnyugati figura, az eredeti olasz kiadója, a Sergio Bonelli…

Tovább

Petőcz András: Az öregasszony, aki valamikor kislány volt

Még nem volt ilyen: ha nem várna rám tengernyi olvasnivaló, azonnal újrakezdeném az olvasását!

Petőcz András nevével és írásművészetével a Napkút Kiadós kapcsolatom végett találkoztam első alkalommal. A kiadó weboldalán barangolva futottam össze az Idegenek című kötetével, amely nem is egy könyv, hanem egy trilógia, egyben kiadva. Az utóbbi évek egyik legmeghatározóbb szépirodalmi…

Tovább

Mauro Boselli – Maurizio Dotti: Dampyr 7. – Delta Blues

Zene és borzalom (nem borzalom-zene), avagy mi van a mocsárban a büdösön kívül?

Mauro Boselli – Maurizio Dotti A mocsárban született – Delta Blues   Igencsak lemaradtam a Dampyrok értékeléseinek a megírásával. De mostanában annyi képregényt olvastam, hogy az már önmagában is sok. Ráadásul ennek a képregény-mennyiségnek a nagy része, fumetti, olasz képregény volt. Annak a…

Tovább

Grant Morrison – Dan Mora: Klaus (Így kezdte a Télapó)

Majdnem tökéletesen jó fantasy, csak aztán túlságosan fantasy lesz belőle

Nagyon utálom a nyavalygást. Persze, vannak helyzetek, amelyek nem megoldhatók saját erőből, de amik megoldhatók, azokat meg kell oldani. Nem csupán nyavalyogni felettük. Én három évet nyavalyogtam az első házasságom tönkremenetele felett, mire eljutottam a válásig. Mondjuk akkor el is…

Tovább

Sebők Imre – Robert Merle – Cs. Horváth Tibor: Állati elmék

Sebők az Sebők, de hol vannak a delfines történetből a delfinek?

Robert Merle regényei a kamaszkoromban kultikusak voltak. Elsősorban ez, az Állati elmék. De azonnali befutó volt a Védett férfiak és a Malevil is. Aztán a Két nap az életet is mindenki olvasta. Az Üvegfal mögött már adott okot a fanyalgásra. Az már csak hab a Merle-tortán, hogy hosszú évekkel…

Tovább

Győri László: A kis ebihal (Egy újszülött nagyapa meg egy újszülött unoka feljegyzései)

Igen kedves, de eléggé becsapós könyvecske: arról szól meg nem is, amit ígér

  Ma érkezett meg a dolgozdámba a Napkút Kiadó új pakkja (Mohabácsi pakkot kapott, hahaha!) az új olvasnivalókkal. Hazahoztam mindet, de ennek a kis könyvecskének még odabent, az utolsó, szemműtétes lakóra várva nekiestem. Az érintettség jogán. Nem az unoka vagyok.  Az alcíme volt az érdekes,…

Tovább

Fazekas Attila – Jeffrey Stone – Kiss Ferenc: Cherubion

Fazekas Attila a hátán elviszi, amit a többieknek nem sikerült annyira beleraknia

Sci-fi klasszikusok képregényben 2016/5. Próbálom felidézni, melyik volt az első Fazekas Attila képregény, amivel találkoztam. De nem nagyon sikerül. Leginkább a Támadás a Föld ellen-re gyanakszom. Vagy A kiberneroszok tündöklése és bukásá-ra. Vagy... Sorolhatnám.  Megvan! Megvan! A…

Tovább

Zórád Ernő – Walter Scott – Cs. Horváth Tibor: Ivanhoe

Történelmi regény, amelynek igen kevés köze van a történelemhez – képregény formában

Az Ivanhoe úgy maradt meg bennem, mint az egyik olyan történelmi regény, amivel középkamasz gyerekkoromban alaposan megszenvedtem. Az az önellentmondásom, miszerint elég korán felismertem, hogy egy elkezdett könyvet simán abba is lehet hagyni annak ellenére, hogy belekezdtem, és marhára nincs…

Tovább

Henry Kuttner – Cs. Horváth Tibor – Sebők Imre: Android

Egy réges-régi magyar képregény az emberi és a roboti identitásról

Ismét egy Sebők Imre-képregény. Sci-fi–feldolgozás. Az eredetiről eddig nem hallottam, nem olvastam még semmit, a szerző neve sem volt sehonnan sem ismerős. Elsősorban azért került fókuszba ez a képregény, mert Sebők Imre, másodsorban pedig azért, mert sci-fi. Nem példa nélküli ugyan a…

Tovább

Réber antológia (Szerkesztette: Widengård Krisztina)

Jól sikerült album az egyik legismertebb ismeretlen grafikusról

  Réber László. Ugyan van-e, aki nem ismeri a nevét? Kérdezem naivan. Mert tartok tőle, hogy a mai generációnak, akiknek mi boomerek vagyunk, már fogalma sincsen, ki volt ő, mit csinált? A múlt része, mit érdekli őket...  Réber László neve fogalom. Elsősorban Janikovszky Éva és Lázár Ervin…

Tovább
süti beállítások módosítása